Meedia

ÄRIPÄEV, NOVEMBER 2015

EESTIL ON IT-LAHENDUSI, MIDA SAKSAMAAL VEEL EI TUNTA

SOTSIAALDEMOKRAATLIK ERAKOND, NOVEMBER 2015

OVIIR: EESTIL JA SAKSAMAAL ON TEINETEISELT PALJU ÕPPIDA

GOODNEWS, NOVEMBER 2015

EESTI ETTEVÕTTED ARENDAVAD KOOSTÖÖD SAKSAMAAGA

ÄRIPÄEV, AUGUST 2013

OÜ HYRLES: LOOGE KONTAKTE RAHVUSVAHELISTE FIRMADEGA!

BIONEER, AUGUST 2015

KUUSAKOSKI MUUDAB JÄÄTMEKÄITLUSE PERSONAALSEKS

AAMULEHTI, MÄRTS 2013

VIRON TYTÄR TEKI SUOMALAISYHTIÖSTA VOITOLLISEN.PDF

ÄRIPÄEV, DETSEMBER 2012

OÜ HYRLES SÜNDIS KRIISI TOEL.PDF

ÄRIPÄEV, 6. DETSEMBER 2012

VÄRBAMINE – VÕRRAND MITME TUNDMATUGA.PDF

ÄRIPÄEV, APRILL 2012

METALLITÖÖTLEJA HYRLES INVESTEERIS UUTESSE SEADMETESSE 1,6 MILJONIT EUROT

Lagedil asuv metallitöötlemistehas Hyrles OÜ investeeris möödunud aastal uutesse sead-metesse 1,6 miljonit eurot. Automaatne painutusmasin, pulbervärvimisliin ja uus keermestuspink annavad ettevõttele konku-rentide ees kvaliteetsemate tulemuste saami-seks ja tellimuste kiiremaks täitmiseks märkimisväärse eelise.

“Üks meie mahukamaid investeeringuid oli Salvagnini metallipainutuspink, mis võimaldab senisest suuremaid lehtmetallipaneele painutada kiiremini ja stabiilsema kvaliteediga,” tutvustab Hyrles OÜ tegevjuht Urmo Sisask. “Uus seade annab meile suure konkurentsieelise, kuna lisaks muutumatult kõrgele kvaliteedile tähendab see kliendi jaoks hinnavõitu ning kiiremat teenindust.”

Painutuspink võimaldab painutada maksimaal-selt 2,5 meetri pikkuseid ja 1,4 meetri laiuseid metallilehti. Võrreldes tavaliste meetoditega teeb uus täisautomaatne masin näiteks metallist kapi-ukse valmis senise 12 minuti asemel 40 sekundiga.

Teiseks tähtsamaks investeeringuks oli Aabo ja Wagneri pulbervärviliin, mis viimisteb õhukesest lehtmetallist detaile maksimaalse suurusega 2500x1250x600 mm. Värviliini põhilised üksused on detailide keemiline eelpesu ja põhipesu, kuivatus, automaatne ja käsitsi pulbri pealekandmine ning kuumutusahi. “Varem ostsime värvimisteenust sisse, kuid kahjuks ei jäänud me sageli töö kvaliteediga rahule,” sõnab Sisask. “Otsustasime osta oma “värvitänava” ning pakume nüüd ise teenust. Julgen väita, et suudame tagada parima pulbervärvikvaliteedi.”

Lisaks laitmatule pulbervärvimisele võimaldab liin pesta metallelemente, viimistleda roostevabu ja alumiiniumist detaile, anda toodetele parema ilmastikukindluse ning parendada nende pinnakvaliteeti. Pesuliinis kasutatakse Henkeli pesuvahendeid.Uus CNC keermestuspink annab klientidele kindluse detailide kvaliteedis, kuna automaatika eksimisvõimalus on tunduvalt madalam käsipingis tehtud tööst. Kolme uue seadme soetamine tingis vajaduse laiendada kaks korda ka Hyrles OÜ tootmispinda. Investeeringute tegemisel olid toeks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

*Nõudlikud kliendid hindavad kvaliteeti *

Kolme aasta eest avatud metallitöötlemistehas alustas ajal, mil majanduses valitses raske seis ning paljud turul olnud konkurendid hoopis vähendasid inimeste arvu. Soome omaniku Hyrles OY esimene investeering Eestis asuvasse tehasesse oli umbes 30 miljonit krooni ning mullu tehtud investeering võttis üle poole Hyrles OÜ aastakäibest. “Me ei olnud eelmisel aastal kasu-mis, aga meile avanes võimalus uuendada oluliselt oma masinaparki ning otsustasime tulevikku investeerida,” sõnab Sisask. “Kindlasti jätkame jõudumööda investeeringud ka edaspidi.”

Ta lisab, et Hyrles OÜ tugevuseks on oma nišis püsimine. “Oleme spetsialiseerunud vaid ühele suunale, tänu millele suudame saavutada tipp-kvaliteedi, tellijale sobiva läbilaskevõime ning kindlasti ka õiglase hinnatasene. Meie jaoks on tarnekindlus ja -kuupäevad pühad. Eestis on tegijaid palju, kuid kvaliteetseid tegijaid vähe. Hyrles ei saa kvaliteediga “mängida”, kuna meie põhiklientideks on nõudlikud energeetika-, automaatika- ja meditsiinitehnikaettevõtted.”

Hyrles OÜ toodab vastavalt kliendi joonistele lehtmetallist detaile. Põhilisteks tööprotsessideks on stantsimine,
painutamine, keermestamine, pulbervärvimine, neetimine ja koostetööd ehk näiteks tihendite ja võrkude paigaldamine. Töös kasutatakse Soomest ja Rootsist pärit kuumtsinki, alumiiniumit ja plastikut. Enamik toodangust
läheb ekspordiks, jõudes emafirma kaudu üle maailma.

Suuremate klientidega on ettevõte juurutanud tellimuste käsitlemise suutlikkuse tagamiseks ühise majandustarkvaramooduli, mis võimaldab klientidel teha tellimusi oma arvutist Hyrles OÜ tootmisprogrammi.

“Meie tulevikuplaanid on jätkuvalt ambitsioonikad. Sel aastal plaanime käibenumbriks viis miljonit eurot,” ütleb 35 töötajaga metallitöötlusettevõtet juhtiv Sisask. “Usume, et lisaks investeeringutele annavad meile eelise konkurentide ees rahvus-vahelised sertifikaadid – eelmisel kevadel pälvi-sime ISO9001 sertifikaadi, hetkel taotleme töö-keskonna- ja tööohutussertifikaate ISO14001 ja OHSAS 18 000.”

ÄRIPÄEV, 28. NOVEMBER 2011

KÕRGED NÕUDED PANEVAD PINGUTAMA.(PDF)